ETENFI

Home

Vesiaeroobikast

 

Treening

 

AquaFest

 

Uudised

     

Uus hooaeg
2013 / 2014 21. kooli ujulas algab
9. septembril! Olete väga oodatud treeningutele!

 

Kui keegi veel ei tea, mis on vesiaeroobika

Muusika saatel kehaline treening vees. Olenevalt tunnist, kas madalas (rinnuni) või sügavas vees, abivahenditeks vööd, jalamansetid, nuudlid, kerged hantlid vms. Ujumisoskus ei ole oluline. Tavaliselt juhendab treener kuival, näidates ette harjutused ja kombinatsioonid, kuid ta võib ka vees olla, seda juhul, kui kõigile on harjutused tuttavad. Tavaliselt on tund 45 - 60 min. pikkusega.

Tunni sisu mitmekesistamiseks on vesiaeroobikas välja töötatud erinevad stiilid, samuti kasutatakse erinevaid vahendeid.

 
Kui lähed esimest korda tundi

Vette minnes tuleks kõigepealt otsida enda jaoks sobiv sügavus, kui basseini põhi on kaldega (enam-vähem kaenla alla ulatuv vesi olenevalt inimese ujuvusest) ja kui konkreetses sügavuses veel ruumi on. Edasi järgides enesetunnet proovida treeneri juhendamisel teha harjutusi nii täpselt kaasa, kui seda treenitus võimaldab. Kui kohe kõik täpselt ei õnnestu, ei maksa heituda, sest iga uus kogemus vajab harjutamist, enne kui vilumus tekib. Järgmisel korral on õnnestumise protsent tunduvalt kõrgem. Vees ei ole sinu tegevus peale treeneri kellelegi jälgitav, seetõttu saab rahulikult vees toimetada ja endale sobivat koormust valida. Vesi jätab inimese ümber privaatse tsooni, rühmas viibimine ei häiri kedagi.

Hea treener oskab tunni koostada selliselt, et soojenduse lõppedes oleks organism valmis aeroobseks tööks, et tunni aeroobne osa oleks sobival pulsisagedusel ja jõukohane kõikidele tunnis viibijatele, et jõuosa koosneks tasakaalustatud lihastreeningust ning tunni lõpuosas saaksid kõik koormatud lihased venituse läbi tagasi oma esialgse pikkuse.

Peale tundi võib tunda end väga erinevalt: mõõdukast väsimusest energiast pakatamiseni, tavaliselt saavad aga kõik treenijad väga hea enesetunde.

Kui teil on mingi terviseprobleem, rääkige sellest kindlasti treeneriga esimesel võimalusel, nii väldite end kahjustamast ja saate vees liikumisest rõõmu tunda. Kõikidest enesetunde muutustest rääkige treenerile, sest vesi mõjub inimestele erinevalt.

 
Veefestival AQUAFEST kogu perele

Juba 11 aastat on AquaFest pakkunud vee- ja liikumisrõõmu kogu perele! 2 või 3-päevane üritus pakub treenerite conventionil uusimaid vesiaeroobika trende maailma tipptreeneritelt. Festivalil saavad kõik huvilised treenida nii külalistreenerite kui ka meie oma parimate treenerite juhendamisel ning lastele on oma ujumistund.